Neler yeni

Europa Universalis IV

kubrick

Bronz
Crusader Kings, Hearts of Iron gibi oyunlardan çokça tanıdığımız Paradox Interactive'in en popüler oyunlarından biri olan EU4 tarihle harmanlanmış bir strateji oyunudur. Gelişmiş diplomasi seçenekleri - maalesef gerekli olan pek çoğu DLC paketleri aracılığıyla ekleniyor - ulusların tarihi ile paralel ilerleyen görev ağaçları ve çok keyifli bir başarım koleksiyonu ile strateji dünyasında adı epey bilinmektedir. Kuzey Amerika'nın kabilelerinden İngiltere'ye, Japonya'nın klanlarından Osmanlı İmparatorluğu'na kadar çok geniş bir seçenek yelpazesi sunan oyunda isterseniz güçlü bir ulusla dünyayı fethetmeyi deneyebilir isterseniz küçük bir ulusu bulunduğu kıtanın hakimi haline getirebilirsiniz. Yapacağınız RP'lere ve seçimlerinize göre oyunun sunduğu keyfin bir sınırı olmasa da oyunun pek de yeni oyuncu dostu olmadığını söylemekte fayda var.

Eğer daha önceden bu tür bir strateji oyunu oynamadıysanız arayüze ve panellere alışmakta büyük ihtimalle sıkıntı çekeceksiniz. Yeni başlayan veya başlamayı düşünen arkadaşlar için aşağıya iki tane rehber linki bırakıyorum.

Ömer Durden

Bronz
Anlatım anlaşılır olmuş. Teşekkür ederim.

kubrick

Bronz
Anlatım anlaşılır olmuş. Teşekkür ederim.
Rica ederim

Üst Alt